Renginių nėra.
LIEPIŲ BENDRUOMENĖ

Liepių žemėlapisLIEPIŲ BENDRUOMENĖS GEOGRAFINĖS, ISTORINĖS SĄLYGOS

 

       Bendruomenės geografinė vietovė.

       Liepiai – kaimas Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje, Bukonių seniūnijoje, 5 km į rytus nuo Žeimių, 3 km į pietus nuo Petrašiūnų, šalia kelio į Jonavą, seniūnaitijos centras.

       Istorija: žvilgsnis į istoriją ir dabartį.

Liepiai istoriniuose šaltiniuose minimi 1744 m. Pasakojama, kad Liepių kaimo vardas yra kilęs nuo augusių toje vietoje daug liepų. Dabar senų liepų nedaug tėra, bet sodybose užtinkama storų liepų kelmų, kurie vis leidžia atžalas. Dar sakoma, kad 1930 m. miręs devyniasdešimtmetis Sadauninkas, dalyvavęs  turkų kare ties Plevna, pasakodavo legendą apie Liepių ežerą, kuris buvo dabar esančio raisto vietoje. Ežeras buvęs didelis, labai ūžęs, lyg verdąs vanduo. To ežero vardas niekam nebuvo žinomas. Žmonės kalbėdavę, kad reikia įspėti jo vardą ir jis nustosiąs ūžti. Tačiau niekas neįspėjo. Po kiek laiko visas vanduo nusekęs ir ežeras išnykęs. Sako, kad jis požeminėmis gyslomis perbėgo į Žeimelių ežerą. Dabar toje vietoje, kur senovėje buvo ežeras, yra didelis raistas ir jame užsiliko pailga 6 х 9 metrų akis, apaugusi krūmais.

       Liepių kaimas yra degęs 1920 m. Pasakojama, kad padegę vaikai bešaudydami žvirblius iš naminių „pištalietų", kuriuos uždegdavo degtuku. 1934 m. gaisras padarė kaimui daug nuostolių, nes gaisras ištiko vidurdienį Sekminėse, kada visi žmonės meldėsi bažnyčioje.

       Liepių pradžios mokykla įkurta 1922 m., 1954 - 1977 m. septynmetė, aštuonmetė, nuo 1977 m. vėl pradžios mokykla.

       1950 – 1963 m. Liepių apylinkės centras, 1950 – 1992 m. kolūkio centrinė gyvenvietė.

       Šiuo metu Liepių kaime gyvena 442 gyventojai. Pradžios mokykla 2009 m. likviduota, o pastatas perduotas kaimo bendruomenei, gyvenvietėje yra vaikų globos namai – Juozo Janavičiaus šeimyna, biblioteka, kultūros namai, med. punktas, dvi parduotuvės. Veikia dvi žemės ūkio bendrovės.

 

Tekste naudota literatūra: A.Biržys „Lietuvos miestai ir miesteliai‘‘, „Visuotinė lietuvių enciklopedija", T.III.

 

       Liepių bendruomenė - savarankiška organizacija, veikianti Jonavos r. Liepių kaime. Bendruomenė įkurta 2010.04.09 d., kurioje šiuo metu yra 23 registruoti nariai. Mes jaučiame, kad dauguma gyventojų pritaria mūsų tikslams: kaimo žmonių gyvenimo kokybės gerinimui, jų bendruomeninių ryšių stiprinimui, siekimui vystyti ekonominę, kultūrinę ir socialinę plėtrą.

Sprendimas
Visos teisės saugomos. Jonavos VVG. 2010